Spora Engel Yok

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Spora Engel Yok 

Engelli bireylerin sportif etkinliklere katılımı toplumun dikkatini engelli bireylere çekerek, olumsuz tutum ve davranışların değişmesinde önemli bir görevi yerine getirmektedir. Sportif etkinlikler yoluyla engelliler toplum içinde işbirliği, paylaşım ve kişiler arası ilişkilerin kurallarını öğrenirler. Yapılan aktiviteler engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltir ve sporcu kimliği ile kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir sosyal ortam yaratır. Tüm bu özellikleri kapsamına alan bir etkinlik olarak spor, engellilere yaşam boyu önerilmektedir.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda planlanan “Spora Engel Yok Projesi” kapsamında özel gereksinimli çocuklara ve gençlere yüzme, basketbol, cimnastik, bocce, satranç, dart, masa tenisi programların yası sıra her salı ve perşembe günleri Hüdavendigar Kent Parkında sağlıklı yaşam spor etkinlikleri yapılacaktır.

23 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olan programlarda ilk etapta basketbol, cimnastik, satranç, dart, masa tenisi ve sağlıklı yaşam spor etkinlikleri yapılacak olup 2 Mart 2021 tarihinde yüzme ve havaların durumuna göre ilerleyen haftalarda bocce branşında da eğitimler başlatılacaktır.

EK-1: Eğitim Programı

EK-1 Spora Engel Yok Program